dr n. med. Piotr Rausch

Kardiolog, Internista

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który ukończyłem w 2008r. Staż podyplomowy odbyłem w Klinice Kardiologii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. W grudniu 2015r złożyłem egzamin specjalizacyjny z chorób wewnętrznych. W latach 2016 – 2019 odbyłem szkolenie specjalizacyjne z kardiologii w II Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego przy Centrum Medycznym HCP w Poznaniu.
Już na studiach rozpocząłem pracę w Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu (2005-2012). Od 2010 roku zatrudniony jestem w Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala Powiatowego, gdzie również pracowałem w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
W ostatnich latach uczestniczyłem w ponad dwudziestu echokardiograficznych kursach akredytacyjnych Polskiego Towarzystwa Kariologicznego, którego jestem członkiem od 2012r. Specjalizuje się w kardiologii zachowawczej, a zwłaszcza w echokardiografii.
Jestem również członkiem Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.
Wspieram również Młodych Lekarzy. Jestem od 3 lat koordynatorem stażystów, jak również biorę udział w wykładach dla nich.

Scroll to Top